Oath of the Gatewatch Game day PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 08 Февруари 2016 12:11

Сабота 15:30ч и Недела 12:00ч Во ГоБлИн!

Повеќе...
 
Oath of the Gatewatch PreRelease PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 11 Јануари 2016 13:52

Сабота 16-ти и Недела 17-ти само во ГоБлИн!

Повеќе...
 
Прв официјален Хартстоун турнир во Македонија! PDF Печати Е-пошта

 

Првиот официјален турнир во Хартстоун (http://us.battle.net/hearthstone/en/) во Македонија ќе се одржи на 20 декември (недела) во кафетеријата La Caffeteria во склоп на салонот на Ми-Да Гранд Моторс со почеток во 13 часот. Сите играчи во Македонија на оваа онлајн игра со карти на Близард интертејмент се поканети за учество и можност да ја освојат главната награда –  таблет Асус ЗенПад Силвер од АНХОЧ, како и друштвена игра Game of Thrones!

Повеќе...
 
Интервју со македонската репрезентација на Светското првенство во Меџик (World Magic Cup 2015) PDF Печати Е-пошта

 

Македонската репрезентација во Magic:The Gathering изминатава недела е во Барселона, каде од утре па до недела ќе се натпреварува на најпрестижниот настан на годината – Светското првенство (Magic World Cup). Владимир, Миро, Мартин и Мики ќе бидат дел од 73-те репрезентации кои ќе се обидат да стигнат до дел од наградниот фонд од 250.000 долари!

Повеќе...
 
Бесплатни Magic: The Gathering шпилови во ГоБлИн! PDF Печати Е-пошта
Вторник, 01 Декември 2015 11:32

 

Повеќе...
 
Board Game Day во ГоБлИн! PDF Печати Е-пошта

Дојдете и бидете дел од најголемата Board Game собиранка во Македонија

Повеќе...
 
Battle for Zendikar Game Day PDF Печати Е-пошта
Вторник, 20 Октомври 2015 11:36

Сабота 24.10.2015 во 15:30ч и Недела 25.10.2015 во 12:00ч

 

Последно освежено на Четврток, 10 Декември 2015 17:06
Повеќе...
 
Grand Prix Trial Brussels PDF Печати Е-пошта
Среда, 14 Октомври 2015 12:49

Квалификациски турнир за Grand Prix Brussels

Сабота 17.10.2015 во 15:30ч

 

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Анкета

Кој е твој клан во Таркир?
 
stefan spasovski