Игри на табла
Dark Minions

 

Dark Minions е игра во која играчите се во улога на сили на злото кои се нафрлаат врз човековиот род, освојувајќи ги човечките населби и уништувајќи ја цивилизацијата. Во тоа им помагаат посебно моќни, секаско зли, карактери кои може да се изнајмат. Квалитетот и квантитетот на извршената работа носи победнички поени.

Повеќе...
 
Entdecker: Exploring New Horizons

Во ерата на големите географски откритија се наоѓате на чело на сопствени поморски и копнени истражувачки експедиции. Мапата на почетокот е празна, а истражувачите се тие кои ќе ја пополнат...

Повеќе...
 
Eight-Minute Empire: Legends

 

Супер-брза игра во која играчите се обидуваат да воспостават контрола врз територии, преку избирање на акции и нивно спроведување во дело на модуларната мапа. Овој серијал на игри е познат по тоа што е погоден за оние кои немаат многу време за играње.

Повеќе...
 
Five Points: Gangs of New York

Петте Точки е името на озлогласениот дел од Менхетен, од XIX-тиот век. Безвластие терор, корупција и криминал oд секаков вид, се нешта кои го опишуваат животот во овој дел од Њу Јорк од тоа време (реално доловен во филмот Бандите на Њу Јорк).

Повеќе...
 
Five Tribes

 

 

Дејствието во оваа најнова игра на познатата компанија Days of Wonder, е сместено во дамнешниот Среден Исток. Султанот кој владеел со легендарниот град-држава Накала, е мртов. Играчите се борат за превласт и доминација врз градот, преку манипулација со петтте племиња кои го населуваат ова подрачје.

Повеќе...
 
Glass Road

 

Играва ве води во баварските шуми во XVIII век. Таму и тогаш е врвот на баварската 700-годишна традиција на производство на стакло. Играчите се занимаваат со сите сложени аспекти на оваа традиционална вештина: од крчење на шумата и производство на цигли, па се до попрефинетите аспекти на тој занает, како што се вработување на специјалисти за производство на стaкло.

Повеќе...
 
Indigo

 

Indigo е игра во која играчите поврзуваат патишта, чии фрагменти се наоѓаат на плочки, кои се бираат по случаен избор и се поставуваат. Целта е да се определи сопствен пат, кој ќе се изгради до крај.

Повеќе...
 
Intrigue City

Intrigue City е игра во која станува збор за градот Аар, во кој се преплетуваат акциите, влијанијата и мрежите на моќта, на гилдите. Но самите гилди исто така неприметно се управувани од страна на членовите на тајната Пајакова Ложа.

Повеќе...
 
Le Fantôme de l'Opéra

 

Позната оперска дива треба да настапува во париската Опера Гарние, но додека трае периодот на пробите, се случуваат низа инциденти кои ја преплашуваат. Уверена дека операта е запоседната од дух, се заканува дека својот настап ќе го пренасочи кон Миланската Скала.

Повеќе...
 
Lords of Vegas

 

Ова е приказна за подемот на Лас Вегас, во кој учествуваат играчите, во улога на моќни претприемачи кои го градат пустинскиот сон. Тие се натпреваруваат во изградбата на што полуксузни, погламурозни, казина, во споредба со истите на своите противници.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 Следно > Крај >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Анкета

Кој е твој клан во Таркир?
 
stefan spasovski